Ogłoszenia

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś jest święto Podwyższenia Krzyża. Przynieśmy do kościoła krzyże z naszych mieszkań, aby je uczcić i nałożyć nowe błogosławieństwo, które zaniesiemy do swych domów.
  2. Jutro jest wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Uświadamiamy sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.
  3. IV Tydzień Wychowania, który dziś rozpoczynamy, został poświęcony roli prawdy w odpowiedzialnym wychowaniu. Będziemy także podkreślali rolę prawdy w życiu społecznym, narodowym i państwowym jako niezbędnego warunku rozwoju naszej Ojczyzny. Dzisiejsza szkoła zbyt często tylko kształci, a zapracowani rodzice poświęcają dzieciom zbyt mało czasu, troszcząc się przede wszystkim o zapewnienie potrzeb materialnych. „Jest pilna potrzeba zajęcia się problemami wychowania”, mówił bp Marek Mendyk, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego.
  4. We wtorek rozpocznie się trzydniowe przygotowanie do Uroczystości św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, która przypada 18 września. Zapraszamy na Mszę św. o 1800. Spowiedź na Mszach św. w niedzielę i od 17 30 w dni powszednie.
  5. Na  ołtarzu uczniowie złożą wypełnione deklaracje  :
   1. 16 września dzieci do drugiej komunii (kl. IV),
   2. 17 września kandydaci do Bierzmowania (kl. III Gimnazjum),
   3. 18 września dzieci do pierwszej komunii (kl. III).
   4. Zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum  na pielgrzymkę do Rostkowa. Wyjazd w sobotę 20 września o godzinie 9.3o. Koszt wyjazdu 10 zł. Powrót z Rostkowa ok godz. 1500. Po południu wyjedzie młodzież.
   5. W poniedziałek przypada 36 rocz. śmierci śp. Ks. Henryka Błażejewskiego, módlmy się za swego Proboszcza.
   6. Dziś zbieramy do puszek ofiary na KUL. Prosimy o pomoc przy zbieraniu osoby starsze. Można dodatkowo uczynić dobry uczynek.
   7. Są jeszcze miejsca na wyjazd do Mikołajek. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, młodzież. Wyjazd odbędzie się 27 września. Koszt wyjazdu: 50 zł.
   8. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych do włączenia się w działalność grup parafialnych. Szczególne zaproszenie kierujemy do chłopców, którzy Mogą zostać ministrantami i do dziewczynek które mogą śpiewać w scholi.

                                                                                                                                                                                     Zapraszamy bo warto!