Ogłoszenia

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA (WNIEBOWSTĄPIENIE)

  1. Uroczystość Wniebowstąpienie Pańskie kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prośmy o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania natchnień Ducha Świętego.
  2. Dziś w naszej parafii o godz. 1000 będzie się Uroczyste Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu św. – tzw. Komunia Generalna.  Dzieci komunijne w najbliższym tygodniu będą przeżywać swój biały tydzień uczestnicząc w nabożeństwie majowym i Mszy św.
  3. Rozpoczęła się Nowenna do Ducha Świętego, prowadzi ją grupa Odnowy w Duchu Świętym. W sobotę wieczorem – Msza Święta z wigilii uroczystości Zesłania Ducha Świętego, później czuwanie modlitewne, na które zapraszamy młodzież bierzmowaną w tym roku.
  4. W przyszłą niedzielę, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres Wielkanocy. Należy spełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Obowiązek ten w Polsce możemy spełnić aż do niedzieli Trójcy św., 31 maja.
  5. Za tydzień – Misyjny Dzień Chorych, Parafialny Dzień Wdzięczności Bogu za dary Ducha Świętego, otrzymane w sakramentach chrztu i bierzmowania, zakończenie okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła, a także Dzień Modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.
  6. Zapraszamy na majowe nabożeństwa, które są przygotowaniem na nawiedzenie Kopii Obrazu M. B. Częstochowskiej.:
  • 17 maja, w niedzielę o 1600 mieszkańców oś. Królów wraz z ul. Polną Pułaskiego i Mickiewicza,
  • 23 maja, w sobotę o 1900 mieszkańców Grzanki, przy wioskowej figurze,
  • 23 maja, w sobotę o 1900 mieszkańców Zakliczewa, przy wioskowej figurze,
  • 24 maja, w niedzielę o 1600 mieszkańców oś. Rynek, wraz z przyległymi ul. Kościelną i Spółdzielczą.

Dla każdej rodziny będziemy rozdawać foldery na rekolekcje i Nawiedzenie Obrazu. Na uroczystość nawiedzenia M. Bożej z Jasnej Góry wywiesimy przy swoich domach Flagi biało czerwone, biało niebieskie i biało żółte. Nasza Diecezjalna Hurtownia liturgiczna przygotowała takie flagi w hurtowej cenie po 12 zł., razem z drzewcem. można już je nabywać w zakrystii u Pana Kościelnego.