Ogłoszenia

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
 • Na sumie modlimy się za małżonków, którzy w tym roku przeżywają swoje złote Jubileusze. Prośmy dla nich o Boże błogosławieństwo na dalsze lata pożycia małżeńskiego, aby nadal wspaniałym świadectwem wierności małżeńskiej i wzajemnego poświęcenia, trwali przy Chrystusie, który połączył ich niegasnącym węzłem.
 • Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Nie lekceważmy tego daru Bożej opatrzności. Poczujmy się wewnętrznie zobowiązani do wzięcia udziału w nabożeństwie październikowym, podczas którego rozważamy tajemnice różańca świętego.
 • Przyjmujemy na Wypominki parafialne, które będą głoszone w każdą niedzielę w ciągu roku na Mszach św. o 800, 1000 i 1200. Przyjmujemy również na Wypominki jednorazowe, które będą głoszone w Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny. Na bocznych ołtarzach są specjalne karty na wypominkowe.
 • Ks. Dariusz zaprasza kandydatów do bierzmowania na spotkanie obowiązkowe 26 października po Mszy św. o godz.16.oo.
 • Pomoc Kościołom w Potrzebie jest Stowarzyszeniem Kościoła Katolickiego, które pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów. Aby budować kolejne studnie, szkoły i szpitale prowadzimy w porozumieniu z biskupami akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Zbiórka będzie trwała do 28 października br., Zużyty sprzęt składamy na podwórzu plebański, przy garażach.
 • Spotkania modlitewne w mieście:
  • 22 października Różaniec ze św. Janem Pawłem II na placu przy Urzędzie Skarbowym. W środę więc nie będzie Różańca o 16.3o i 17.3o, te Różańce będą na placu wspólnej miejskiej modlitwy. Rodzice powinni być ze swymi dziećmi na Mszy św. o 18.oo i później wszyscy pójdziemy na modlitewne spotkanie obydwu Parafii.
  • 29 października Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych zmarłych, na rynku przy Aptece, Rynek 15 a.

Na te spotkania modlitewne wychodzimy procesyjnie ze swoich kościołów, po wieczorowych Mszach św.