Ogłoszenia

NIEDZIELA PALMOWA

 1. WIELKI CZWARTEK 1800 - Msza Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. koncelebrowana przez  Kapłanów naszej Parafii, zapraszamy Dzieci, z klas II i IV wraz z Rodzicami.
 2. WIELKI PIĄTEK 1800 - Liturgia na cześć Męki Pańskiej. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone dla Chrześcijan w Ziemi świętej i na bliskim wschodzie. Obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Adoracja do 22.oo.
 3. WIELKA SOBOTA 2000 - Liturgia Wigilii Paschalnej, poświęcenie ognia, paschału i wody chrzcielnej. Zachowajmy tradycyjny post i wstrzemięźliwość. Na nabożeństwo przynosimy świecę. Adoracja do Północy. Okazja do spowiedzi, Komunię św. przyjmujemy tylko podczas nabożeństwa. Ze względów praktycznych przy misyjnym krzyżu będzie wystawiona woda poświęcona wcześniej.
 4. WIELKANOC- Zmartwychwstanie Pańskie – Rezurekcja o godz. 600, kolejne Msze św.: o 1000, Suma o 1200  ze chrztami i po południu o 1600. (nie będzie Mszy św. o 19.oo)
 5. Prosimy Strażaków, Harcerzy i Ministrantów o wystawienie wart przy Grobie Pana Jezusa oraz obsługę Procesji Rezurekcyjnej.
 6. 12 wyznaczonych mężczyzn z naszej parafii, którzy w tym roku w Wielki Czwartek będą uczestniczyli w obrzędzie obmywania nóg, Lektorów oraz Asystę liturgiczną zapraszamy na próbę w środę o godz. 19.oo.
 7. Prosimy asystę procesyjną o spotkanie w Wielki Czwartek po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej. Dziewczynki z klas I, II i III zapraszamy do sypania kwiatami – spotkanie organizacyjne dla dziewczynek, także po Mszy św. w Wielki Czwartek.
 8. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów: co pół godziny od 900 do 1600 .
 9. Chrzty będą w pierwszy dzień Świąt o godz. 1200.  Akta chrzcielne będą spisywane do środy włącznie. Rodzice i chrzestni powinni uczestniczyć w liturgii Wielkiej Soboty o godz. 2000, podczas której święci się wodę chrzcielną.
 10. Na Święta uporządkujmy na cmentarzu Groby swoich zmarłych i zapalmy znicze.
 11. W niedzielę Przewodnią na Mszy św. o 1000, dzieci złożą w darze ołtarza Skarbonki z Jałmużną Wielkopostną. Będziemy przeżywać tego dnia Dzień Kanonizacji bł. Jana Pawła II. Dzisiaj podczas Diecezjalnego Spotkania Młodych w Płocku Bp. Piotr przekaże grupom parafialnym Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia. Będziemy mogli ją zabrać do swoich domów w Dzień Kanonizacji. Przynieśmy tego dnia na Mszę św. lampion lub świece, aby zanieść to światło do swoich rodzin.
 12. W Sobotę 26 kwietnia po Mszy św. o 18.oo będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, prezentacja multimedialna i występ zespołu „Deo gratias”. Nasze przygotowanie na dzień kanonizacji zakończy wspólny Apel Jasnogórski o 20.oo i ucałowanie relikwii Jana Pawła II.
 13. Poświęcenie pojazdów ze względu na kanonizację Jana Pawła II będzie dopiero w niedziele 27 lipca.
 14. W kruchcie można nabywać baranki wielkanocne z białej czekolady, przekazane przez Caritas.