Ogłoszenia

III NIEDZIELA ADWENT

  1. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka (można go jeszcze nabyć u Organisty) i płonącej świecy Caritasu (jest u Kościelnego). Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Bogiem, aby w tej przyjaźni dalej wzrastać i dojrzewać.
  2. Przed świętami Bożego Narodzenia trzeba dostrzec wokół siebie potrzebujących i poszerzyć swoje serca. Pan Jezus zapewnia: „Coście uczynili jed­nemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”.
  3. Zachęcamy ludzi o wrażliwym sercu do włączenia się w konkretną pomoc rodzinom potrzebującym. W kaplicy Różańcowej jest przygotowany specjalny kosz, do którego składamy produkty żywnościowe, które przed Świętami Zespół „Deo gratias” wręczy rodzinom potrzebującym pomocy.
  4. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie ro­dzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i natural­nym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.
  5. Zapraszamy dzieci na Roraty w poniedziałek i w piątek o godz. 1630
  6. Chrzty będą udzielane w pierwszy dzień Świąt podczas Mszy św. godz. o 12.oo. Akta chrzcielne  będą spisywane w sobotę 20 grudnia, od godz. 16.oo. Rodziny związane ze chrztem dziecka powinny wziąć udział w Konferencji przed chrztem w sobotę 20 grudnia po Mszy św. wieczorowej. Będzie to duchowe przygotowanie do Chrztu oraz okazja do spowiedzi i modlitwy w intencji dziecka.
  7. Jutro rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, która zakończy się w wigilie. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. On jest już blisko, coraz bliżej!
  8. Dyrekcja Zespołu Szkół nr. 1, Rada Pedagogiczna i Samorząd Uczniowski serdeczne zapraszają wszystkich rodziców na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w poniedziałek 15 grudnia o godz. 16.oo.