Ogłoszenia

II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU

  1. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. Zadbajmy zatem o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.
  2. We wtorek obchodzimy – Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie zwana Uroczystością  Trzech Króli. Poświeconą kredą kreślimy litery K+M+B – czyli pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu. Ten znak stanowi  wobec innych świadectwo naszej wiary.
  3. Jest to Misyjny Dzień Dziecka. Zechciejmy wspaniałomyślnie i z hojnością otworzyć nasze serca i podzielić się z tymi, do których dopiero dociera Dobra Nowina o zbawieniu. Zadbajmy o to, by uśmiech i szczęście mogły gościć na twarzach wszystkich dzieci, także tych, którym przyszło żyć często w dużo trudniejszych warunkach niż nasze, z dala od zdobyczy cywilizacji, a często także, z powodu braku środków, bez możliwości edukacji czy podjęcia koniecznego leczenia. Zebrane podczas Mszy św. ofiary zostaną przeznaczone na cele misyjne.
  4. W Trzech Króli przypada rocznica sakry naszego Biskupa Płockiego – Piotra Libery, pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwach.
  5. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego.