Ogłoszenia

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

  1. W przyszłą niedziele rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne.  Otoczmy je właściwym apostolstwem i modlitwą, aby wszyscy, na których mamy jakikolwiek wpływ, skorzystali z rekolekcji. W biuletynie i na stronie internetowej jest umieszczony plan Rekolekcji. Dziś będziemy modlić się po Mszach św. o światło Ducha św. dla Ojca Rekolekcjonisty i potrzebną gorliwość dla nas wszystkich.
  2. W czwartek będzie Odpust parafialny św. Józefa, który jak wiemy jest patronem naszej parafii. Uroczysta Suma z udziałem zaproszonych księży będzie o 18.oo. po niej procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Jest to również dzień patronalny ks. Prałata, któremu złożymy życzenia imieninowe.
  3. W duchu wielkopostnej solidarności wesprzyjmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu i uznania, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz biednym Polakom na obczyźnie. Caritas Polska rozprowadza wielkanocne baranki z białej czekolady. Zebrane fundusze posłużą wsparciu działań tej największej kościelnej organizacji charytatywnej w naszym kraju.
  4. Czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  5. Ks. Marcin zaprasza lektorów na spotkanie przed Triduum Paschalnym i Świętami Wielkanocnymi. Odbędzie się ono w najbliższy czwartek o godz. 19.oo w salce.
  6. Zapraszamy na nabożeństwo „Ludzie spod Krzyża” w najbliższy piątek na godz. 19.oo. Oprócz Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali będzie to doskonała okazja do uczestnictwa w jeszcze jednym nabożeństwie wielkopostnym. Nie zabraknie adoracji Krzyża, modlitwy, zamyślenia nad postaciami które towarzyszyły Jezusowi w ostatnich chwilach, przed śmiercią na Krzyżu. Zapraszamy.
  7. Młodzież zapraszamy do uczestnictwa w obchodach Niedzieli Palmowej w Płocku. Koszt wyjazdu 20 zł. Szczegóły i zapisy u księży Wikariuszy.
  8. Zachęcamy do dalszego otwierania  drzwi swoich domów dla młodzieży która przyjedzie w przyszłym roku do Makowa na ŚDM.