Ogłoszenia

II NIEDZIELA WIELKANOCNA 

 1. Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rocznicę Kanonizacji Jana Pawła II. Jakże więc nie dziękować Bogu za wielki dar miłosierdzia i świętości Papieża Polaka?
 2. Na Mszy św. o godz. 1000, dzieci złożą w darze ołtarza skarbonki z Jałmużną Wielkopostną. Ofiary składane na tacę w tą niedzielę będą przeznaczone dla Caritas diecezjalnej.
 3. Zespół Deo Gratias zaprasza na wspólna modlitwę – Koronkę Miłosierdzia Bożego – na godzinę 15.oo.  Przyjdźcie i podziękujmy wspólnie za Jego Zmartwychwstanie!
 4. Z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Misyjnych Środków Transportu dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako Dzień Modlitw za Kierowców. Pamiętajmy o modlitwie w ich intencji , ale też jako kierujący różnymi pojazdami starajmy się zawsze przestrzegać przepisów dbając w ten sposób o życie własne i innych.
 5. Na sumie będziemy modlić się w intencji kierowców i po Mszy św. poświecimy ich pojazdy. W głównej bramie samochody jadące w kierunku rynku, w bocznej bramie jadące w kierunku cmentarza.
 6. W Przewodnią niedzielę jest również dzień wdzięczności za kanonizację Jana Pawła II. Można będzie pomodlić się przed obrazem świętego i ucałować jego relikwie, które są w naszej parafii.
 7. Przygotowując się do Peregrynacji Kopii Obrazu MB. Częstochowskiej:
 8. Kandydaci do bierzmowania mają próbę w poniedziałek 13 kwietnia o godz. 16.oo.
 9. Zapraszamy na uroczyste nabożeństwa majowe przy przydrożnych figurkach. Dlatego zwracamy się do tej części naszej parafii, która zamieszkuje obszar wiejski, aby udekorować kapliczki, krzyże przydrożne i każdego dnia śpiewać litanię loretańską. Zwracamy się  także  z ogromną prośbą  do Sołtysów poszczególnych miejscowości , aby zorganizowali w miarę możliwości mieszkańców na konkretny dzień o godz. 19.oo:
 1. Chyliny                   1 maja,
 2. ULASKI                    2 maja,
 3. JANKOWO               9 maja,
 4. MAKOWICA            16 maja,
 5. GRZANKA                 23 maja,
 6. Zakliczewo               23 maja,        
 7. BRONISZE i CHRZANOWO           30 maja.

Zapraszamy również mieszkańców miasta na uroczyste Nabożeństwa majowe w kościele po wieczorowej Mszy św. w majowe niedziele :

a.       Osiedle Grzanka             3 maja,

b.       Osiedle Pomowskie         10 maja,

c.       Osiedle Królów               17 maja, wraz z Polną, Pułaskiego, Mickiewicza,

d.       Osiedle Rynek                  24 maja, wraz z przyległymi, Kościelną, Spółdzielczą,

e.      Osiedle Południe             31  maja, wraz z ul. A. Krajowej, Moniuszki i Cmentarna                                                                                                                                       z przyległymi.         

Będziemy mówić jak godnie przyjąć Kopię Cudownego Obrazu z Jasnej Góry.