Ogłoszenia

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1) Dziś po Mszy św. o godz. 16. 00 Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy w sposób szczególny mężczyzn, gdyż przede wszystkim w ich intencji chcemy się modlić. Przyjdźmy oczywiście na te modlitewne czuwanie całymi rodzinami. Osoby uczestniczące dziś we Mszach Świętych o innych godzinach, wystarczy gdy przyjdą już na same nabożeństwo, a rozpocznie się ono ok. 16. 45.

2) W środę, 16 lipca, wspominamy N. M. P. z Góry Karmel. Matka Boża objawiając się Szymonowi Stockowi, obiecała, że ten kto będzie nosił szkaplerz, że nie zazna kary ognia piekielnego i żadne­go innego niebezpieczeństwa. Zachęcamy zatem do noszenia szkaplerza.

3) Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy zapisy na Pieszą Płocką Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zachęcamy wszystkich do pielgrzymowania, a szczególnie młodzież. Karty pielgrzymkowe są do odebrania w zakrystii i kancelarii. Możemy także zapisywać się na pielgrzymkę duchową i jednocześnie nabyć przygotowany do tego celu modlitewnik.

4)  Tradycyjnie 1 sierpnia będziemy gościć w naszej parafii pielgrzymów z Diecezji Ełckiej, zmierzających na Jasną Górę. Ufamy, że nadal podtrzymamy dobry zwyczaj i przyjmiemy pątników w naszych domach.

5) Niebawem rozpoczną się żniwa, dlatego kierujemy prośbę do naszych rolników, aby przed sprzątnięciem zbóż z pól, już dziś pomyśleli o wieńcu dożynkowym na nasze parafialne dożynki.

6) Prosimy, by osoby chcące skorzystać z Sakramentu Pokuty, przychodziły do kościoła przynajmniej pół godziny przed rozpoczęciem Mszy Świętej. W okresie wakacyjnym posługuje tylko dwóch księży, stąd w trakcie Mszy  Świętej nie ma spowiedzi. 

7) Dziękujemy za ofiary składne na tacę. W tym tygodniu wpłynęła jedna ofiara w kopercie na parkan cmentarny. Bóg zapłać.

8) Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli, a wyjeżdżającym na wakacje i urlopy udanego wypoczynku. Szczęść Boże.